Ganat

I když jsou peníze všude kolem nás, ne každý z nás jich má tolik, kolik jich potřebuje mít. A je nasnadě, že něco podobného není ani trochu dobrá zpráva.

Trhlina

Pokud patříte mezi milovníky hororů, thrillerů, mysteriózních filmů nebo kombinaci všech tří žánrů dohromady, určitě byste si neměl nechat ujít nový slovenský film Trhlina, a vůbec by Vás nemělo zarazit, že se jedná o film slovenský. Ano slovenská kinematografie byla dosud nepolíbená tímto žánrem, to ovšem neznamená, že první pokusy by měly mít tristní výsledek. Opak je pravdou. Režisér Peter Bebjak je nepochybně velmi nadaný mladý režisér a samotné téma je velmi zajímavé.

kino pruh

Samotný film je filmovým zpracováním knihy slovenského spisovatele Josefa Kariky. Karika je experimentální spisovatel, který se hodně zaměřuje na paranormální jevy. Jednoho dne ho vyhledal velmi zvláštní mladý muž a vyprávěl mu svůj příběh.
velka fatra

Nezaměstnaný vysokoškolák Igor v rámci absolventské stáže pracuje při vyklízení bývalé psychiatrie. Nalézá podivné záznamy o pacientovi Walterovi Fischerovi, který před dávnými lety záhadně zmizel v pohoří Tribeč. Když se objevil, byl dezorientovaný, měl na sobě zvláštní zranění a nedokázal popsat, co prožil. Nikdy se nezotavil a byl považovaný za pacienta s těžkou psychózou. Igor se pouští do vyšetřování Fischerova příběhu a zjistí, že případů záhadných zmizení bylo mnohem více. Proto se s přítelkyní a dalšími dvěma muži, kteří se zajímají o kauzu Tribeč vydává do tribečských lesů, aby zjistil, jak se věci mají. Jenomže se jedná o velmi nebezpečnou hru.

Příběh je velmi děsivý především proto, že se zakládá na skutečných základech. Mladý muž skutečně spisovatele vyhledal, aby mu popsal, co prožil a stejně tak je pravdivý příběh Waltera Fischera a dalších záhadných zmizení v pohoří Tribeč, kterému se mimochodem říká slovenský Bermudský trojúhelník.

Pokud máte rádi ten typ hororů s mrazivou atmosférou, tak určitě si nenechte Trhlinu ujít, ale návštěvu tribečských hor si raději nechte na jindy, nejraději snad na třicátého února, to je jistě nejbezpečnější datum.