Ganat

I když jsou peníze všude kolem nás, ne každý z nás jich má tolik, kolik jich potřebuje mít. A je nasnadě, že něco podobného není ani trochu dobrá zpráva.

Brigády nebo podvody?!

Pokud jste někdy hledali brigádu asi mi dáte za pravdu, když řeknu že je z čeho vybírat. Od možnosti prodávat zmrzlinu, doplňovat ve skladu nebo třeba pomáhat v kanceláři, vybere si opravdu téměř každý. Jenže najdou se i podvodníci, kteří se pokusí na lidech hledající přivýdělek vydělat. Jak takovou brigádu poznat se dozvíte níže.
propiska s víčkem

Skládání propisek z domova?

Je možné, že už jste si podobných nabídek všimli a sami jste nad nimi přemýšleli. Bohužel většina brigád formou plnění obálek nebo skládání nějakých produktů je podvod. Podvodníci lákají na takovéto nabídky hlavně mladé anebo naopak starší lidi, kteří s vidinou lehké práce z domova zaplatí vstupní poplatky, jenže práci nikdy nedostanou. Většinou jim podvodníci pošlou jen nějaký návod na to, jak je možné takto pracovat nebo ani to ne a tím celá spolupráce skončí.

Nabídky práce z domova se zaručenou výplatou v řádech desetitisíců

Další oblíbený trik je nalákat potenciálního zájemce o práci na velkou výplatu. Kdo by přeci nechtěl mít za 3 hodiny práce denně třeba 30 tisíc? Takovéto podvody poznáte většinou snadno podle toho, že u nabídky práce nikde není nijak podrobně vysvětleno a jakou práci se jedná. Pro více informací člověk musí psát někam email nebo vyplnit vstupní dotazník. Poté se vám většinou někdo ozve, že jste prošli prvním stádiem výběrového řízení a zašle vám teprve informace k práci. Práce sestává z nabízení předražených výrobků, kdy máte zisky ze samotného prodeje, ale i z přivedení nových prodejců.
papíry mezi notebooky
Tyto typy práce také většinou vyžadují počáteční investici (na nákup produktů, nějaké osvědčení atp.), touto původní investicí, ale nevědomky dáváte část peněz právě osobě, která byla zprostředkovatelem. Tyto druhy práce tak nejsou stejným podvodem jako je skládání propisek. Liší se v tom, že za své peníze opravdu něco hmotného obdržíte. Nevyhodíte tak peníze z okna přímo, ale pokud chcete vydělávat musíte prodávat něco co byste častokrát ani vy nepoužívali a pokud chcete mít opravdu slušné výdělky, musíte stejným způsobem verbovat nové lidi jako se to povedlo někomu s vámi.
Je tedy jen na vás, jestli na podobné nabídky práce odpovíte, ale je třeba pamatovat na to, že ne vždy jde o úplně etickou záležitost.