Ganat

I když jsou peníze všude kolem nás, ne každý z nás jich má tolik, kolik jich potřebuje mít. A je nasnadě, že něco podobného není ani trochu dobrá zpráva.

Společnosti

Stěhujeme se na druhý konec republiky

Stěhování můžeme rozdělit do několika kategorií. Za prvé podle množství předmětů na lehčí a náročnější a za druhé podle vzdálenosti, na kterou se stěhujeme. Nejobtížnější kombinací je pochopitelně stěhování kompletně vybaveného rodinného či dokonce dvougeneračního domu na druhý konec republiky. Na co musíme dát pozor a čím se takové stěhování liší od ostatních?

dřevěná přepravka

Máte jen jeden pokus – když se stěhujete v rámci jednoho města, například o pár bloků domů dál, anebo na jeho druhý konec, můžete „nasekat“ řadu chyb, ale většinu z nich snadno napravíte, protože se můžete vrátit zpět, čímž bude časová i finanční ztráta poměrně zanedbatelná. Jenže pokud zásadně chybujete u stěhování bytů z Prahy na vzdálenost 500 kilometrů, bude to výrazně bolestnější. Proto velmi pečlivě celou akci plánujte do posledního detailu a hlavně si vše pište na papír do poznámkového bloku (ne do mobilu). Z bloku se vám poznámky nevymažou.

papírová krabice

Administrativu zařizujte s velkým předstihem – chyby mohou nastat i u různých smluv s dodavateli energií, u nájemní smlouvy atp. Nemůžete se ale jen tak rozjet na druhý konec republiky, proto musíte vše řešit po e-mailu nebo telefonicky. A pokud možno, jak se říká, „na jednu dobrou“.

Stěhovací firmy mají také jeden pokus – proto o sobě dejte vědět také ve velkém předstihu, nejlépe šest týdnů. Ideální je pozvat zástupce firmy k vám domů, aby s vámi projedla veškeré detaily včetně pronájmu kartonových krabic či bublinkové fólie a samozřejmě i demontáže nábytku. Stěhovací firma si pak podle situace zarezervuje na tento termín i dostatečně velké vozidlo http://www.sosoom-ostrava.cz/ a počet osob, které se akce zúčastní.

Peníze mějte u sebe v hotovosti – u stěhovacích firem bývá zvykem platit po přestěhování (po ukončení všech prací) v hotovosti, měli byste proto také znát přibližnou částku, která po vás bude vyžadována.