Ganat

I když jsou peníze všude kolem nás, ne každý z nás jich má tolik, kolik jich potřebuje mít. A je nasnadě, že něco podobného není ani trochu dobrá zpráva.

Zboží

Jak ušetřit na položkách za hygienu?

Hygiena je naše každodenní nutnost. Vykonáváme ji ráno, přes den i večer. Je důležitá nejen pro to, jak působíme na okolí, tedy abychom příjemně voněli a byli čistí, ale i pro naše zdraví. Nedostatečnou hygienou si zaděláváme na různé problémy, kožní onemocnění, plísně nebo třeba zubní kazy.

Proces hygieny se nám ale může docela prodražit. Jak tedy ušetřit?

Začít s šetřením můžete už během koupání. Místo koupele využívejte sprchu. Ušetříte tak daleko více vody. Odvykněte si ze sprchy dělat místo na hluboké přemýšlení nebo třeba soukromé koncerty, kdy zpíváte do sprchové hlavice. Ve sprše byste měli strávit jen nezbytně nutnou dobu. Během přestávek, kdy vodu nepotřebujete, jako když se například mydlíte sprchovým gelem, vodu úplně vypněte. Snažte se, aby byla sprcha co nejvíce rychlá.

sprcha

Pomůcky na hygienu kupujte ve výhodných baleních. V drogériích najdete různé slevové akce, kdy máte akci třeba 1+1 zdarma nebo vám nabídnou výhodnější cenu za produkt s jejich klubovou kartičkou. Vyplatí se také brát větší balení, třeba sprchových gelů, které jsou za výhodnější cenu. Také vyzkoušejte privátní značky různých drogérií. Většinou jsou takové produkty za velmi výhodnou cenu, oproti známějším značkám, přičemž kvalitu mají velmi podobnou.

Velký zásah do rozpočtu mohou být i menstruační pomůcky pro ženy. Cena vložek či tampónů neustále stoupá. Z cenového hlediska se vám nejlépe vyplatí menstruační kalhotky. Cena menstruačních kalhotek začíná již od pár set korun. Pokud jsou kvalitní a správně se o ně staráte, vydrží vám opravdu dlouho. Navíc už poté nemusíte během menstruace utrácet žádné další peníze, jelikož kalhotky vždy jen vyperete.

kalhotky

Velkou položku rozpočtu na hygienu tvoří také toaletní papír. Pokud nemáte doma třeba bidet, nezbude vám nic jiného než ho dále kupovat. Hlídejte si různé akce v supermarketech, protože tak máte šanci koupit velká balení toaletního papíru za výhodnou cenu. Kupujte obyčejný papír. Ty s hezkými obrázky nebo parfemací bývají obvykle mnohonásobně dražší.