Ganat

I když jsou peníze všude kolem nás, ne každý z nás jich má tolik, kolik jich potřebuje mít. A je nasnadě, že něco podobného není ani trochu dobrá zpráva.

Zboží

Motory s přeplňováním

Dnes běžné

V minulosti nebylo přeplňování turbodmychadlem běžné, ovšem dnes je to jinak, protože ho najdeme ve spoustě osobních automobilů, a to i u těch na benzín. Hodně se hledí na ekologii vozů, a proto se výrobci snaží snižovat spotřebu a tím i emise, aby se vlezli do norem a zároveň byl vůz úsporný. K dosažení tohoto cíle se dá také s pomocí snižování hmotnosti. Proto se motory postupně zmenšují a velké zastoupení mají také tříválce. Mimo jiné s menším motorem máme také nižší povinné ručení.

odkrytý motor

Samozřejmě menší atmosférický motor bude mít nižší výkon než větší s těmi samými technologiemi. Aby byl tento rozdíl dohnán, tak se využívá přeplňování turbodmychadlem, takže i malý motor s přeplňováním může jezdit v autě s rozumnou hmotností poměrně svižně. Co se týče https://www.autorevue.cz/bmw-m3-e30-s-motorem-z-m3-e46-toci-9600-otacek-za-minutu-zni-uzasne spotřeby v praxi, tak při klidné jízdě je nižší, ale pokud požadujeme výkon, tak může být vyšší než u atmosférických motorů.

Spolehlivost

Pochopitelně přeplňovaný motor má složitější konstrukci a je tu více věcí, které se můžou pokazit. Také jsou citlivější na nasávaný vzduch, protože nepořádek může poškodit lopatky turba. Samozřejmě samotná spolehlivost záleží na konkrétním motoru, takže si ji musíme zjistit před nákupem vozu, abychom věděli, jak na tom je. Porucha může být třeba jenom v prasklé hadici, což není žádná hrůza.

sportovní vůz

Horší je, když se pokazí ventil či turbodmychadlo samotné, protože zde se šplhají částky za opravy mnohem výše. Když přeplňování nefunguje, jak by mělo, tak to rozhodně poznáte, protože motor je mu uzpůsoben, takže třeba nebude mít tah a podobně. Když nechcete utrácet mnoho peněz za originální díl či Vaše stávají turbo nejde či nevyplatí se repasovat, tak můžete zakoupit zánovní díl. Příkladem je 03l253019t Woocar.cz, protože zánovní díly sice nejsou nové, ale za to je seženeme za nižší cenu, přičemž samotná volba, co zvolíte je na Vás.