Ganat

I když jsou peníze všude kolem nás, ne každý z nás jich má tolik, kolik jich potřebuje mít. A je nasnadě, že něco podobného není ani trochu dobrá zpráva.

Www

Hodnocení filmů snadno a rychle

Stránka www.csfd.cz byla oficiálně spuštěna roku 2002. Jak již název vypovídá, jedná se o webovou stránku určenou převážně pro české a slovenské uživatele, anglický překlad zde nenajdete. Tento projekt funguje na bázi databáze. Ostatně databázi vizuálně také připomíná. Návštěvník stránek si zde může vyhledat opravdu obsáhlé informace nejen o filmech, ale i o hercích či režisérech. Celý systém je tak komplexně propojen, že když si vyhledáte konkrétní film, v informacích vidíte všechny hlavní herce a přes ně se můžete proklikat až k dalším filmům daných herců. Informací to je na jednoho opravdu mnoho. filmový aparát.jpgDatabáze obsahuje údaje o filmech z celého světa. Jsou zde filmy, které jsou již dávno uvedeny, ale i snímky, které na naše obrazovky teprve dorazí. Stránka nám také nabízí novinky ze světa kinematografie. Různé akce a rozhovory. Je zde i funkce Žebříčky, která uživateli seřadí filmy z celého světa, dle filtru, který si sám navolí. Pakliže tedy nevíte, jaký film zvolit na večer, stačí si zadat kritéria pro ideální film a stránka vám nabídne hned z 300 možností – opravdu královský výběr. Obtíž je ovšem v tom, že každý film má v popisku často žánrů hned několik, takže je užitečné si vybraný film pořádně prohlídnout. K tomu nám napomáhají přiložené obrázky a videa, které jsou k filmu přiloženy.starý film.jpg
Jednou z nejpopulárnějších funkcí je ovšem hodnocení filmů. Uživatel si založí účet a následně může procentuálně hodnotit zhlédnutý film. Výsledky se zprůměrují s ostatními hodnoceními a vytvoří celkové procento úspěšnosti. Tyto procenta pak usnadňují dalším uživatelům rozhodování, jaký snímek si pustit a jaký ne. Nejlépe hodnocený film je Vykoupení z věznice Shawshank. Tento film získal od českých a slovenských fanoušků 95%, přičemž se hodnocení zúčastnilo přes 100 000 lidí. ČSFD je velmi podporována například firmou Cine Star, která promítá upoutávku na stránky před zahájením filmu.
Máte už také účet na Česko-Slovenské filmové databáze?