Ganat

I když jsou peníze všude kolem nás, ne každý z nás jich má tolik, kolik jich potřebuje mít. A je nasnadě, že něco podobného není ani trochu dobrá zpráva.

Společnosti

Důležitá práce

Je to už mnoho let, co jsem pracovala v lékárně a musím říct, že to opravdu náročná práce. Když jsem dělala zdravotní střední školu, tak jsem si řekla, že práce ve zdravotnictví bude pro mě opravdu ideální a bude to taky hračka. Protože co může být složitého na práci ve zdravotnictví? Myslela jsem si, že třeba například registrace léčiv v lékárně bude pro mě úplně ideální. A půjdu si sednout pouze počítači, kde můžu registrovat léky a léčiva. Jenomže jsem se opravdu hodně spletla. Musím říct, že registrace léčiv je opravdu náročná. Je to složitá a zdlouhavá práce, která taky vyžaduje hodně trpělivosti a soustředění. A vůbec jsem o sobě nevěděla, že já jsem hodně netrpělivá. A právě to, že jsem netrpělivá jsem zjistila, že registrace léčiv pro mě asi nebude ta pravá práce. A začala jsem prvně pracovat v lékárně, kde jsem pomáhala s výdejem léků.

Léků je velké množství.

Samozřejmě, že jsem nemohla vydávat léky přímo sama, alespoň jsem asistovala. A mě to docela bavilo, jenomže později mě přeřadili na jinou pozici, a to na registraci léčiv. Všechny léky musí stoprocentně sedět. Nemůže se vám stát, že máte ve skladu třeba o krabičku léku více nebo méně. Takže si nemyslete, že registrace léčiv je jednoduchá práce.

S léky je to složité.

A práce pro takové lidi, kteří chtějí jenom sedět a mít práci v volno, tak opravdu to není vhodné. Sice máte na to svůj klid a času kolik chcete, ale je to opravdu o mnoho soustředění a taky musíte mít velkou trpělivost. Jedná se tedy o léky, ne o žádné bonbóny, takže si musíte uvědomit, že je to velmi zodpovědná práce a že ji nemůže vykonávat jen tak někdo. Já sama jsem se o tom přesvědčila a nikdy bych netušila, že práce ve zdravotnictví bude tak složitá a hlavně zodpovědná. tak když to tak vezmu, tak registrace léči musí být pro zodpovědné lidi, jedná se o důležité léky, které se musí dostat včas do lékárny, aby je mohli užít lidé.