Ganat

I když jsou peníze všude kolem nás, ne každý z nás jich má tolik, kolik jich potřebuje mít. A je nasnadě, že něco podobného není ani trochu dobrá zpráva.

Stavíme na zahradě bazén


Volba místa

Už víte, kde váš bazén bude stát? A máte pro něho vhodné místo, i co se týče výhledu do krajiny? A bude se nacházet v rovině, nebo v kaskádě? Zvolit vhodné místo pro bazén není vůbec jednoduché, protože ve hře je mnoho momentů, které budou vaši volbu ovlivňovat z hlediska estetiky i praktičnosti. Musíte zvážit, kde bude umístěna zahradní sprcha, zda tam bude k dispozici terasa, z jakého materiálu bude u bazénu obezdívka, zda bude betonová, z keramických dlaždic nebo ze dřeva.

bazén na zahradě

Velikost bazénu

Jak velký bazén vlastně chcete mít? A bude nadzemní, anebo zapuštěný do země? Z jakého materiálu bude zhotoven? A bude zateplený? A bude zastřešený? A bude s přelivem? Tyto a spoustu dalších otázek můžete klást sami sobě i projektantům bazénu a dalším lidem, které jsou do této problematiky zainteresováni. Velikost bazénu ovlivňuje řada faktorů, například kolik jste ochotni napouštět vody a dopouštět ji s ohledem na její vypařování (voda také není zadarmo), jak náročný bude provoz filtrace, jak velké čerpadlo, kolik prostředků bazénové chemie budete využívat, a ač se to možná zdá prozaické, největším faktorem, který určuje, jak velký bazén si můžete dovolit, jsou peníze.

voda v bazénu

Technická šachta

U každého bazénu se nachází technické zázemí, a to je zpravidla ukryto v technické šachtě. Jsou do ní přivedeny rozvody vody, většinou v PVC trubkách a armaturách, jako jsou kolena, téčka, mufna 90 x 3 https://www.chlorito.cz/mufna-lepzavint-90×3 atd. V technické šachtě je ukryta filtrace s čerpadlem, můžete tu mít připravený bazénový vysavač a solární ohřev vody.

Technické šachy, jejich vyhloubení a přepažení a také vystrojení byste měli přenechat odborníkům, například instalatérům a elektrikářům, kteří mají k dispozici nejen potřebné vybavení, ale především zkušenosti, a mohou vhodně poradit a napomáhat se všemi úskalími, které se tu vyskytnou.