Kompletní stěhování rodinného domu

Plánujete levné stěhování v Praze rodinného domu a týká se to i vaší kuchyně? Rádi byste si svou kuchyňskou linku vzali s sebou do nového domu, na chatu nebo do bytu v bytovém domě? Teoreticky to možné je a můžete za tímto účelem oslovit stěhovací firmu.

Kuchyně

Přestěhovat kuchyň není jen tak. Tato místnost bývá nejvíce svázána s technikou a bývá v celém domě tou, kam by se měla obracet pozornost největší měrou zejména s ohledem na vaši bezpečnost. Za prvé byste měli, pokud tu provozujete plynové spotřebiče, povolat instalatéry topenáře (plynaře), kteří provedou odbornou demontáž, a případně spotřebiče připojí na novém odběrném místě.

V druhé fázi přichází na řadu odpojení vodovodní baterie a demontování vyústění spotřebičů a dřezu k odpadovému potrubí. To vyžaduje opět zásah instalatéra, ale někdy to zvládne i stěhovací firma, záleží na vzájemné domluvě.

stěhování krabic

Třetí, velmi obtížnou operací, je demontování horních skříněk kuchyňské linky. Náročné je to zejména u kuchyní spojených v jeden celek do tvaru písmene L nebo U. Pokud tuto práci svěříte stěhovací firmě, pozorujte, jak pečlivě si budou počínat. Zřejmě si dobře označí všechny navzájem spojené skříňky, aby je bylo možno namontovat do nové kuchyně, podobně budou postupovat i u pracovní desky a dolních skříněk.

krabice na stěhování

Pamatujte však, že jestliže chcete přestěhovat z domu i kompletní kuchyň a nainstalovat ji na novém působišti, bude nutná návštěva zástupce stěhovací firmy na obou místech, aby posoudil, zda je to technicky proveditelné, a jaké kroky se k tomu musí podniknout. Ne vždy se totiž kuchyně hodí do nového prostředí, někdy je nutný přířez pracovní desky, někdy se musí montovat jen omezený počet dolních i horních skříněk a někdy je nutné přemístit kuchyňský dřez jinam a nechat zhotovit novou pracovní desku s výřezem pro dřez na jiném místě.