Ganat

I když jsou peníze všude kolem nás, ne každý z nás jich má tolik, kolik jich potřebuje mít. A je nasnadě, že něco podobného není ani trochu dobrá zpráva.

Zboží

Kolagen jako pomoc pro naše kosti a klouby

Co to vlastně ten kolagen je? Jedná se o druh nerozpustné bílkoviny, který se vyskytuje běžně v našem těle. Má důležitou funkci pro naše tkáně a slouží pro ně jako jakási stavební jednotka.

Naše tělo si samo vytváří kolagen. Ovšem od určitého věku, což je zhruba před třicátým rokem života, už ho nedokáže vytvářet tolik, aby to bylo pro náš dostatečné. Mnoho žen se tedy po tomto věku uchyluje k tomu, že užívá kolagen i jako doplněk stravy. Kolagen můžete zvolit v nejrůznějších formách tak, aby vám bylo jeho užívání co nejpříjemnější. Existují kolageny rozpustné ve vodě, které vypijete formou nápoje, poté v tabletkách nebo také ve formě pleťové kosmetiky, kterou si aplikujete na kůži.

kolagen

Pozor! Produkce kolagenu neklesá pouze tím, jak stárneme. Často k tomu přispíváme svým nezodpovědným životním stylem. Vystavováním se přímým slunečním paprskům, zejména v letním období, si nejen snižujete produkci kolagenu, ale také riskujete vážné https://www.databazeknih.cz/knihy/travis-misto-na-slunci-80556%3Fc%3Dall problémy ve formě rakoviny kůže. Je tedy nutné, abyste se chránili vždy při pobytu na slunci krémem s ochranným faktorem, čím vyšším, tím lépe. Dalším faktorem, který snižuje produkci kolagenu je například kouření.

klouby

Kolagenu máme hodně různých druhů. Co se týká vašich kloubů a kostí, ty obsahují kolagen typu 2. Pokud tedy začínáte pociťovat bolesti kloubů při lehčím pohybu, máte pocit, že jsou více omezené na hybnosti a nejsou tolik pružné. Spousta lidí tyto problémy řeší tím, že si jednoduše berou tabletky s analgetiky. Ale možná je za touto bolestí skryt nedostatek kolagenu. Pokud vás takové bolesti trápí, zkuste si zakoupit kolagen druhého typu a začnete jej pravidelně užívat. I kdyby za vašimi problémy nestál jen nedostatek kolagenu, vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní látku, která je vašemu tělu vlastní, nic tím nepokazíte. Pokud vaše problémy budou přetrvávat, neváhejte a vyhledejte pomoc lékaře.