Ganat

I když jsou peníze všude kolem nás, ne každý z nás jich má tolik, kolik jich potřebuje mít. A je nasnadě, že něco podobného není ani trochu dobrá zpráva.

Jsou levné mobilní domy vhodné na celoroční obývání?

Každý z nás potřebuje mít kde bydlet. Samozřejmě, můžeme namítnout, že existují bezdomovci, ale i oni mají svůj kout, kam se chodí vyspat. V zimě pak navštěvují ubytovny, případně se nechávají na tu dobu zavřít do vězení. Ovšem problém je, že ceny nemovitostí jsou dnes na historickém maximu, a navíc rostou i ceny všeho ostatního, včetně základních potravin. Díky tomu si vlastní bydlení může dovolit skutečně jen málokdo. Proto není divu, že se lidé shání po co nejlevnějším bydlení. Jednou z poměrně nových možností je mobilní dům. V podstatě se jedná o domek, který lze naložit na nákladní automobil, případně obytný přívěs samotný. Je jasné, že se jedná o mnohem levnější řešení než kterékoliv jiné. Avšak i tyto se vyrábí v různých cenových hladinách.

klasický mobilní dům

Je tedy jasné, že lidé mají největší zájem o levné mobilní domy. Jen málokdo však předem zjišťuje, zda se v nich dá skutečně bydlet celý rok. Zimní nízké teploty totiž mohou přinést problémy, které mnoho z nich zvláště ze začátku nepředvídá. Samozřejmě je zde otázka vytápění, avšak to je ten zdaleka nejmenší problém. Dnes již totiž není problém sehnat přímotopy, kterými se takto malý prostor dál velmi snadno vytopit. Jistě, je potřeba počítat s náklady na elektřinu.

vnitřek mobilního domu

Větším problémem však mohou být zamrzlé nádrže na vodu. Díky tomu nejen nepoteče voda, ale také může rozpínající se led nádrž poškodit, zvláště pokud byla předtím plná. Levné modely totiž nemají dobrou izolaci, takže se s tímto jevem setkáme častěji. Stejně tak tomu může být u rozvodů elektřiny. Vzhledem k tomu, že stěny zde bývají poměrně slabé, není ani izolace kabelů tak dobrá. Zima je tedy může velmi snadno poškodit, zvláště když na ni působí teplo zevnitř a zima zvenku zároveň. Proto, pokud máme o mobilní dům zájem, je dobré si vybrat raději ten kvalitní, zvláště pokud v něm chceme skutečně bydlet. Tyto problémy by vás totiž mohly nakonec vyjít mnohem dráž.