Ganat

I když jsou peníze všude kolem nás, ne každý z nás jich má tolik, kolik jich potřebuje mít. A je nasnadě, že něco podobného není ani trochu dobrá zpráva.

Hypotéka na družstevní byt á své specifika

Vlastní bydlení má vždy velké výhody. Neplatíte nikomu cizímu nájem a rekonstrukce je jen na Vás. A jak je to z koupi? Můžu si to dovolit? Od mala jsme většina z nás sociálně stimulování k tomu, že až budeme dospělí tak naše poslání, na tomto světě, je kromě dobré práce, milujícího partnera, a kupu dětí mít také svoje hnízdo v podobě domu nebo bytu. Vysnili jste si vlastní bydlení, ale ať už jste třeba mladí nebo nemáte dostatek financí na jeho koupi je potřeba to nějak vyřešit. Je to totiž koupě, která je na někdy na celý život. Nabízí se možnost požádat rodinu a půjčku, ale jak se říká peníze dělají zlého přítele a někdy to v rodinách není úplně nejlepší nápad. Možností jsou různé hypoteční úvěry.

byt

Než se vůbec vrhnete do světa hypotéky, je potřeba se podívat na její podmínky. Ono jsou ty základní, které se nemění, a to je to, že musíte být starší 18 let, nebýt zbaven právní odpovědnosti, mít stálý finanční příjem v podobě výplaty nebo být podnikatel s doloženými příjmy a výdaji a nesmí být veden v nějakém registru dlužníku. Ale i pro tyto případy existují druhy hypoték. Nazývají se americké. Zde, ale musíte počítat opravdu s velmi vysokým úrokem. Pokud splňujete základ pro, abyste si mohli žádat o hypotéku, je dále třeba mít zjištěné podmínky daní banky, kde budete žádat. V dubnu 2022 se tak změnila ještě skutečnost ohledně hypoték, a to, takže výše dluhu, který máte – například nějakou půjčku, nesmí přesáhnout 8,5 ročních čistých příjmů – jedná se samozřejmě o celkový dluh.

hypotéka

Hypotéku je možné žádat jak na rodinný dům, tak také hypotéku na družstevní byt https://www.americkahypoteka.cz/hypoteka-na-druzstevni-byt/. Ten má své specifika. Jedná se totiž o byt ve vlastnictví družstva, které spravuje daný dům nebo třeba celý bytový blok, tedy i tento byt i když si ho pořídíte z hypotéky. Tedy se jedná o to, že nekupujete fakticky byt, ale pouze podíl v družstvu. Taková koupě může proběhnout oproti zástavě jiné nemovitosti. Taková to zástava může být třeba na dům nebo chatu někoho z rodiny. Nejčastěji se jedná o rodiče, pokud Vám, ale k tomu dají samozřejmě svolení.